Nepovedený koláč? Nejčastější chyby při pečení, kterých se vyvarujte! | Recepty.Blesk.cz

Nepovedený koláč? Nejčastější chyby při pečení, kterých se vyvarujte!

Foto: Shutterstock
07.11.2018 / 06:00

Zase se vám ten koláč nepovedl a vy přemýšlíte, kde jste udělala chybu? Možná za to mohla jedna z následujících věcí. Při pečení stačí bohužel jedna jediná chyba a z dezertu, který tak hezky vypadal a chutnal před týdnem u babičky, zbude jen smutná vzpomínka. Co tedy rozhodně při pečení nedělat?


Vždy si přečtěte pořádně recept (a před pečením)

A celý. Když je to nějaký nový recept, který neznáte, a začnete podle něj připravovat, může se stát, že uprostřed narazíte na větu: „Dvě hodiny nechat odležet“. Začnete panikařit, protože s tím jste nepočítala a už víte, že to nestihnete, takže dvě hodiny nebudete čekat a postup sama urychlíte. Jenže to je právě chyba, protože ty dvě hodiny tam mají svůj význam.


Neprosíváte mouku

Sypete do mísy mouku přímo z papírového pytlíku? To je taky chyba. Těsto bude nadýchané, když předtím mouku prosejete. Prosíváním mouku překrypříte a v sítku navíc zůstanou drobné nečistoty.

 

Kynuté těsto jako od babiček! Co pomůže, aby se pokaždé podařilo?

Kynuté těsto jako od babiček! Co pomůže, aby se pokaždé podařilo?

Pečete rádi, ale na kynuté koláče, buchty či koblihy si netroufáte, protože se bojíte, že se vám kynutí nepodaří? Kynutá těsta jsou sice náročnější…celý článek


Zaměňujete kypřicí prášek se sodou bikarbonou

Obě ingredience mají podobnou funkci, mají těsto nakypřit. Jenže fungují na jiném principu. Soda je zásaditá látka, která reaguje s kyselými. Když tedy přidáte do těsta sodu, musíte přidat i něco kyselého, například ocet nebo citronovou šťávu. Prášek do pečiva je z kukuřičného škrobu, jedlé sody a kyseliny, takže aby došlo ke kypřicí reakci, stačí jej smíchat jen s vodou nebo mlékem.


Máslo z ledničky

Ve spoustě receptů je zapotřebí máslo, které má pokojovou teplotu. Pokud ho tedy vyndáte přímo z ledničky a hned ho chcete použít, nebude to fungovat. A pokud je v receptu napsáno „máslo pokojové teploty“, neznamená to, že máslo, které vyndáte z ledničky, necháte v misce rozehřát v mikrovlnce!


Recept na pečený čaj jako od babičky! Ideální na chladné dny a večery

Recept na pečený čaj jako od babičky! Ideální na chladné dny a večery

Že nevíte, co to je? U nás doma ho dělala babička a dodnes mám spojený podzim právě s touhle dobrotou. Příprava pečeného čaje je snadná, rychlá a můžete…celý článek

Krém nemícháte dostatečně dlouho

Na přípravu krému se používá máslo pokojové teploty, když ho mícháte s cukrem, tak nestačí, aby se obě ingredience spojily. Musíte pokračovat ještě několik minut, dokud se cukr zcela nerozpustí a dokud není směs žlutější. V krému nesmí být žádné hrudky ani prášek!


Zapomněla jste na špetku soli

Že to nevadí, když jde „jen“ o špetku soli? Jenže právě ta špetka soli zvláště ve sladkých receptech vyzdvihne sladkou chuť. Kromě toho by se s kynutým těstem pracovalo bez přidané soli hůře.


Často otvíráte troubu nebo ji nepředehřejete

Teplota trouby je při pečení důležitá, když ji máte nedostatečně vyhřátou, těsto pak „nevyskočí“, v přehřáté se zase velmi rychle připálí a získá hnědou barvu a uvnitř nebude dopečené. Při častém otvírání trouby se zase snižuje teplota uvnitř, což má vliv na pečení.

 

Víte, jak vyšlehat veganský sníh? Podívejte se na VIDEO:

1080p 720p 360p
Jak vyšlehat veganský sníh

 

 

 

 

Diskuse k článku

.

Dokonalé luštěniny: Fazolová polévka, čočka na kyselo nebo fazolový guláš!

Luštěniny jsou nepráven opomíjené. Možná nás pořád přepadají vzpomínky na hrách s párkem, který jsme konzumovali ve školní jídelně. Ale i luštěniny se dají připravit naprosto dokonale a tak, že se po nich jen zapráší! Zkuste

Horké dezerty: Nejlepší vanilkové suflé, kterému nikdo neodolá!

Jsou vhodné právě teď, kdy je venku chladněji a na zmrzlinu nemáte už chuť. A pokud se vám nechce péct pro rodinu nebo návštěvu náročný dort či koláč, vyzkoušejte něco, co zvládnete snadno a poměrně rychle. Horké dezerty jsou

Lahodné omáčky, které nikdy neomrzí! Rajská, svíčková, znojemská nebo koprovka

Podzim je ideální dobou na to, abyste začali vařit opět omáčky. Jsou hutné, zasytí, skvěle chutnají i druhý den a milují je téměř všichni. Česká kuchyně se bez nich jednoduše neobejde. Které jsou ty nejoblíbenější? 

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

České celebrity

Pomejemu vrátili desítky milionů! Jenže…

Ve studiu Blesku se o aktuálních problémech Jiřího Pomeje (53) rozpovídal jeho kamarád a mecenáš…

celý článek »

Politika

Otevřené obchody a svátek konzumu: „Ať nám…

I přes dnešní svátek zůstávají v sobotu maloobchody i velkoobchody otevřené podle běžné otevírací…

celý článek »

Komentáře Františky

Deset malérů slavných: Průšvihy v čase podzimu…

Je dobré se čas od času ohlédnout zpátky. Udělat jakési zrcadlo stavu, což se týká…

celý článek »

VIP sport

Očista tenistky Plíškové na Seychelách:…

Dohromady přes 81 milionů korun! To je suma, kterou v letošní sezoně vydělala tenistka Karolína Plíšková…

celý článek »