Máte doma staré brambory? Víme, jak je zachránit a zužitkovat | Recepty.Blesk.cz

Máte doma staré brambory? Víme, jak je zachránit a zužitkovat

I když už se čas starých brambor chýlí ke konci, nemusejí skončit v popelnici.
Foto: Shutterstock.com
24.03.2015 / 06:00

Jsou jednou z nejoblíbenějších příloh. Pořídit ale v obchodě slušné brambory za rozumnou cenu je v poslední době čím dál tím složitější. Hlízy jsou nasekané od strojů, zelené, nahnilé, uvnitř šedé, až černé. Není nic neobvyklého na tom, že z pěti kilo brambor nakonec skoro čtyři kila vyhodíme. Je to ale opravdu nutné? Zjistili jsme pro vás, co je vlastně zdraví nebezpečné, a s čím si naopak nemusíme lámat hlavu.

Vyklíčené brambory

 

Brambory rozložte do vzdušných lísek nebo bedýnek tak, aby co nejvíce oček  mířilo nahoru.

Určitě už jste také někdy zaslechli, že naklíčené brambory jsou jedovaté a musí se bez milosti vyhodit. Není to ale tak úplně pravda. Vyhláška například dovoluje prodávat brambory s klíčky do tří milimetrů délky. Pravdou ale je, že jedovaté látky, které jsou běžně známé pod názvem solanin, obsahují celé hlízy brambor. Jsou to látky, které si rostlina vytváří jako ochranu proti škůdcům. Nejvyšší koncentrace solaninu se ale vyskytuje v klíčcích, ve slupce a kolem oček. Jeho koncentrace se zvyšuje v jarních měsících, kdy brambory začínají přirozeně klíčit. Oloupáním hlíz se odstraní asi polovina celkového obsahu. U člověka se lehká otrava solaninem projevuje závratěmi, bolestmi hlavy a břicha, zvracením, průjmy a někdy zvýšením teploty. V množství, které běžně ve stravě pozřeme, ale není solanin dospělým vůbec nebezpečný. Je ale lepší se ho zbavit, abyste si nekazili chuť brambor.

 

Zelené brambory

 

Ochutnejte brambory 3x jinak, podle světových receptů.

Pozor také na brambory, které byly sklizeny před dosažením zralosti nebo špatně uskladněny. Poznáte je podle toho, že mají nazelenalou barvu. To způsobuje jednak neškodný chlorofyl, jednak již zmiňovaný solanin. Abyste tento jed zbytečně nedostávali do těla, brambory důkladně oloupejte, pak je nechte několik minut "vymáčet" ve studené vodě, kterou poté slijete, a brambory vařte ve vodě čisté. V jarních měsících, kdy je koncentrace solaninu v bramborách vyšší, je vhodnější slitou vodu z brambor již k dalším kuchyňským účelům nepoužívat. Stejně tak raději nevařte na jaře brambory ve slupce, ale pouze loupané. A malým dětem raději okrájené zelené brambory vůbec nedávejte!


Nahnilé nebo uvnitř našedlé brambory

Brambory

 

Tady záleží na tom, zda černé nebo šedivé skvrny vznikly otlakem při špatné dopravě nebo skladování, ale nejsou zdraví nebezpečné, nebo jde o hnilobu či plíseň. V takovém případě se takto napadené hlízy nikdy nesnažte zachránit. Možná si myslíte, že když odkrojíte špatnou část, můžete zbytek klidně použít, ale ohrožujete tím sami sebe. Plísně totiž produkují toxiny, které jsou mimo jiné i karcinogenní. A ty jsou "rozlezlé" v celé napadené bramboře.

Diskuse k článku

.

Bramborová kaše jako od babičky! Jak na ni, aby byla dokonalá?

Zdá se, že udělat kaši z brambor je jednoduché. Ovšem zdání klame. Lahodná bramborová kaše by měla být bez hrudek, krémová, a přitom dost pevná. Ještě se vám taková nepovedla? Zkuste to podle našeho receptu!

Rychlé a levné večeře z brambor: Zapečené s masem, klasická cmunda nebo tradiční langoše!

Brambory jsou vděčné a patří k důležitým složkám našeho jídelníčku. Prý je to historicky nejpoužívanější potravina a v české kuchyni najdeme spoustu jídel, v nichž tvoří právě brambory základní surovinu. K nejoblíbenějším

Zelená rajčata nevyhazujte! Připravte z nich řízečky, čatní nebo je sterilujte

Pokud se vám letos úroda rajčat skutečně vyvedla, pak je možné, že vám jich ještě spousta nedozrálých zůstala na keříčcích. Nezoufejte a nevyhazujte je, můžete je skvěle využít v kuchyni.

Podzimní polévky zahřejí a dodají sílu! Cibulačka, gulášovka, fazolačka nebo čočková

Podzim je tady s plnou parádou. Sluníčko sice ještě svítí, ale už nemá takovou sílu jako před pár týdny. Venku už je, obzvlášť ráno a dopoledne, chladněji a naše tělo potřebuje pořádně zahřát. Vyměňte zeleninové saláty za teplé

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

Krimi

Zemřel nejtěžší muž: 400kilového Pavla (†42)…

Ve slovenském městě Poltár našli v pátek v podvečer mrtvého nejtěžšího Slováka, Pavla Zuberce, zvaného…

celý článek »

Královské rodiny

Potvrzené těhotenství Meghan rozzuřilo člena…

Na těhotenství vévodkyně Megan (37) čekala celá Británie. Spekulovalo se o tom už od svatby a  pokaždé,…

celý článek »

Svět

Za smrtí milionáře stojí asi „selfíčko“.…

Letecké neštěstí u Sydney, při kterém na Silvestra zahynula celá posádka hydroplánu, pravděpodobně…

celý článek »

VIP sport

Stadion obcházela smrt! Při zápase Slováků…

Zatímco na trávníku se bojovalo o body do Ligy národů, v hledišti šlo o život. Sobotní fotbalový…

celý článek »