Nejoblíbenější polévky od našich babiček. Kterou vaří ta vaše? | Recepty.Blesk.cz

Nejoblíbenější polévky od našich babiček. Kterou vaří ta vaše?

Kulajda patří mezi naše tradiční pokrmy. Základ kulajdy tvoří kopr, smetana nebo mléko, vajíčka a brambory.
Foto: Shutterstock.com
03.06.2015 / 13:54

Věděli jste, že polévky vaří lidstvo už od pravěku? Od té doby sice doznaly receptury značných změn, ale i tak zůstávají nejrůznější vývary, zahuštěné či krémové polévky základem celosvětové kuchyně. Ačkoli si v české gastronomii pomalu začínají nacházet své místo exotická vietnamská pho bo nebo studené ovocné polévky, klasika našich babiček stále vítězí. Kterou z následujících polévkových stálic vaří vaše babičky?

Dršťková polévka

 

Dršťková

Dršťková polévka pochází z Uher, odkud se rozšířila po celém území bývalého Rakousko-Uherska. Je známá také jako polévka staničních restaurací. Dodnes je vnímána jako vydatné hospodské jídlo. Nesmějí v ní chybět hovězí dršťky, paprika ani jíška.

 

Dršťky se vyrábějí z předvařených předžaludků skotu, které se vyprázdní a několikrát properou. Poté se svalovina nakrájí na nudličky a dršťky jsou na světě.

 

Jelikož má k této surovině mnoho strávníků výhrady, začali ji kuchaři nahrazovat, a to zejména nejrůznějšími druhy hub. Běžně se dnes proto můžete setkat s dršťkovou polévkou z hlívy ústřičné, kotrče nebo třeba václavek. Pro nikoho asi nebude překvapením, že dršťkovou milují zejména muži.

Poctivá dršťková polévka

Poctivá dršťková polévka

Dršťková polévka z na sádle osmažené cibule, česneku, zalitá vývarem a pokrájenými dršťkami. Dochutíme červenou paprikou a majoránkou. Naprostá delikatesa!…celý článek

Kulajda

 

Kulajda patří mezi naše tradiční pokrmy. Základ kulajdy tvoří kopr, smetana nebo mléko, vajíčka a brambory.

Kulajda patří mezi naše tradiční pokrmy. Bývá uváděna s přízviskem jihočeská, ale vaří se ve všech krajích České republiky. Zvláštní název kulajda vznikl pravděpodobně z nářečního slovesa zakulat nebo zakudlit, což původně znamenalo zakvedlat.

 

Základ kulajdy tvoří kopr, smetana nebo mléko, vajíčka a brambory. Neexistuje jednotný názor na to, zda do ní patří také houby. Jak připravuje kulajdu vaše babička – s houbami, či bez?

 

Pokud vám babiččiny polévky a další jídla chutnají, soutěžte o zajímavé ceny na jakoodbabicky.cz. Vaše babička může vyhrát dokonce možnost vaření s Markétou Hrubešovou v novém pořadu TV Paprika: Recepty pro radost od našich babiček.

Kulajda

Kulajda

Vydatná polévka, která nahradí hlavní chod, má u nás letitou historii. Vyzkoušejte poctivou klasiku, na kterou stačí pár ingrediencí a všichni si pochutnají.…celý článek

Kyselo

 

Kyselo

Kyselo se řadí ke klenotům podkrkonošské kuchyně. Jednalo se o polévku chudých horalů, takže zapomeňte na ingredience jako smetana, slanina nebo uzenina. V pravém kyselu nemají co pohledávat. Základ této polévky tvoří chlebový kvásek.

 

V Krkonoších a okolí ho seženete běžně v pekařstvích. V jiných regionech je nutné provést pátrání nebo si nechat kvásek vzejít doma, což zabere asi dva dny. Někdy bývá kyselo zaměňováno s kulajdou, chutná ale díky nakyslému kvásku úplně jinak.

 

Tato polévka patří k místním specialitám také v Polsku. Zkuste si někdy u našich severních sousedů objednat żur.

Kyselo

Kyselo

Tradiční krkonošská polévkacelý článek

Diskuse k článku

.

Nejlepší květákové recepty: Gratinovaný, zapečený nebo karbanátky!

Květák milují nejen ti, kdo nejí maso, ale chutná i dětem. Ať už ho usmažíte jako řízek nebo budete zapékat v troubě se sýrem, nikdy neuděláte chybu. Navíc je to rychlý oběd, který nezabere moc času. A teď v létě není nic

Recepty z cukety, kterým neodoláte: Placky, koláče i omelety

Cukety jsou letní princeznou! Jsou oblíbené a není divu. Hodí se k k přípravě polévek, placiček, koláčů, dají se přidat k těstovinám nebo se dají zapékat. Kromě toho mají málo kalorií a díky své jemné chuti a zdravotním

Nejlepší bezmasé tataráky na léto! Připravte si avokádový, lilkový nebo rajčatový!

Pravý tatarák z hovězího masa, který si sami namícháte, je samozřejmě gastronomická bomba. Ovšem pokud chcete teď v létě něco lehčího, po čem vám nebude těžko a nebude hrozit žádná zdravotní komplikace, dopřejte si zeleninové

Řízky 15x jinak: Klasické, kokosové nebo v bylinkové strouhance

Chcete uvařit k nedělnímu obědu něco, co bude jasná tutovka? Pak zvolte řízky. Po nich se pokaždé zapráší. Ať nabídnete rodině klasiku nebo něco originálnějšího, nikdy neuděláte chybu. Kdo by taky odolal takové dobrotě?

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

České celebrity

Odhalení na pohřbu Gabriely Vránové (†78):…

Rodina, kolegové a veřejnost se v pátek naposledy rozloučili s Gabrielou Vránovou (†78)! Herečka,…

celý článek »

Krimi

Chlapce (†15) ubodali na narozeninové oslavě!…

Narozeninová párty v Londýně se zvrtla v obrovskou rvačku, při níž byl ubodán patnáctiletý chlapec.…

celý článek »

Krimi

Těhotná přítelkyně zastřelila youtubera…

"Možná selžu, ale chci se buďto proslavit, nebo zemřít," říká Pedro Ruiz (†22) do kamery s…

celý článek »

MS fotbal 2018

Švédové šli do strkanice: Němci po výhře…

Trenér švédských fotbalistů Janne Andersson prožil v sobotu večer asi nejhorší závěr zápasu ve své…

celý článek »