Jak připravit nejlepší palačinky? Vyvarujte se těchto chyb! | Recepty.Blesk.cz

Jak připravit nejlepší palačinky? Vyvarujte se těchto chyb!

 • Aby byly palačinky nádherné vláčné a zároveň nadýchané, je třeba vyhnout se častým chybám při jejich přípravě.
  Aby byly palačinky nádherné vláčné a zároveň nadýchané, je třeba vyhnout se častým chybám při jejich přípravě.
  Foto: Shutterstock.com
  19listopadu   2015  /  06:00

  Milujeme je všichni. Ať už ty připravené klasicky nasladko, posypané cukrem a skořicí, potřené džemem, nutellou či tvarohem, nebo ty ve slané verzi, naplněné třeba špenátem a sýrem. Pokud si ale myslíte, že připravit je není žádná věda, mýlíte se. Aby byly nádherně vláčné a zároveň nadýchané, je třeba vyhnout se častým chybám při jejich přípravě.

 • Na kvalitě surovin záleží

  palačinky

  Pokud chcete, aby byly vaše palačinky dokonalé, používejte pro jejich přípravu zásadně čerstvé suroviny. Místo obyčejného trvanlivého mléka kupte to "čerstvé" v plastové láhvi, které je chuťově lepší. I vajíčka by měla být co nejčerstvější. A nešetřete ani na mouce. Pamatujte si, že nekvalitní suroviny změní chuť i strukturu palačinek.

  Test cereálií: Většina z nich se pro děti vůbec nehodí, obsahují moc cukrů i tuků

  Test cereálií: Většina z nich se pro děti vůbec nehodí, obsahují moc cukrů i tuků

  Nechali byste děti, aby si k snídani jen tak mezi řečí daly skoro tři nebo taky pět šest kostek cukru? Asi těžko. Ale pokud si po ránu dopřávají oblíbené…celý článek


 • Není mouka jako mouka


  Na pravé francouzské palačinky, které jsou tenounké a lehké, použijte vždy mouku hladkou. Ta má vysoký obsah lepku, díky nemuž jsou pak nádherně pružné a netrhají se. Můžete je proto lehce aranžovat. Snadno je svinete do ruliček nebo zabalíte jako šátečky. Jako základ silnějších palačinek zase lépe poslouží polohrubá mouka. Potřebují sice víc času na propečení a nebudou tak křehké a průsvitné, ale zato se dají krásně přeložit napůl a náplň vám z nich nebude všude vytékat.

 • Vezměte si na pomoc odměrku


  Říkáte si, že těsto na palačinky přece zvládnete jen tak "od oka"? Tohle si ale může dovolit jen opravdu zkušená hospodyňka. Nebuďte proto líní a použijte při přípravě těsta kuchyňskou váhu nebo odměrku. Zabere vám to sice o pár minut víc, ale konečný výsledek bude mnohem lepší.

 • Nepodceňujte výběr pánve


  Nejlepší samozřejmě je, pokud si pořídíte pánev určenou přímo na palačinky. Pokud ale takovou nemáte, vyberte ze svých zásob tu s největším průměrem, ideálně alespoň 28 centimetrů, a co nejnižším okrajem. Samozřejmostí by pak měl být teflonový nebo keramický povrch.

 • Pozor na správnou teplotu


  Palačinky jsou velmi citlivé, takže vám může trvat nějakou dobu, než najdete tu správnou teplotu. Nejdůležitější je pánvičku dobře zahřát. Že je připravená, poznáte podle toho, že se z ní lehce kouří. Když se vám ale první palačinka nepovede, nevěšte hlavu. To se často stává i profesionálním kuchařům.

 • Nepřehánějte to s olejem


  Nikdy na pánvičku nelijte větší množství oleje. Ten nanášejte pouze v tenké vrstvě a použijte na to mašlovačku, sprej nebo pánev vytřete papírovou utěrkou namočenou v oleji. Použít můžete i sádlo. Záplava tuku způsobí, že se palačinky na některých stranách spálí a jinde zůstanou syrové, takže je nikdy neusmažíte rovnoměrně.

 • Buďte trpěliví


  Zapamatujte si, že když palačinku obrátíte příliš brzy nebo ji otočíte víckrát, než jednou, můžete si být téměř jistí, že ji potrháte, připálíte nebo naopak nedopečete. Naučte se proto palačinkám "naslouchat". Počkejte, než se na horní straně palačinky začnou tvořit bublinky. Teprve v moment, kdy popraskají, je na čase palačinku obrátit. A to jen jednou!

/
Autor: lena

Diskuse k článku

.

Domácí kečup na 5 způsobů: Už nikdy nebudete chtít jiný

Domácí kečup je mnohem lepší než ten kupovaný. Nejsou v něm žádné konzervanty, ale ani chutí se nedají srovnat. Ten, který si uvaříte doma, totiž opravdu chutná božsky.

Rychlé letní večeře hotové do třiceti minut! Saláty, těstoviny nebo ryby

Komu by se v horku chtělo vařit a trávit u sporáku dlouhé hodiny? Jen málokomu. Přesto jíst musíme, takže vám nabízíme recepty, které jsou hotové do půlhodiny, jsou snadné, a navíc nejsou těžké, takže po obědě můžete klidně

Levandulové recepty, které musíte vyzkoušet! Sirup, zmrzlina nebo limonáda na osvěžení

Není snad typičtější symbol léta než právě levandule. Přestože se jí daří hlavně ve Středomoří, můžete ji pěstovat i u nás doma. Její vůně je nezaměnitelná a vedle toho, že se používá do kosmetiky, skvěle ladí i s potravinami,

Domácí dresinky do všech salátů: Italský, francouzský i česnekové aioli

Léto a horké dny přejí lehkým jídlům, zejména zeleninovým salátům. Pokud vás už unavuje používat jen jednu jedinou zálivku nebo dresink, vyzkoušejte naše recepty. Některé vás určitě překvapí.

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

České celebrity

Smutný Krampol v bolestech: Zdrtil ho verdikt…

Jiří Krampol (80) už delší dobu bojuje s velkými bolestmi v kolenou, kvůli kterým nemůže skoro už…

celý článek »

Svět

Italská apokalypsa: Nejméně 35 mrtvých po…

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se v úterý zřítila asi stometrová část mostu.…

celý článek »

Politika

VIDEO: Kluci v akci! Stropnický s přítelem…

Spousta práce, peněz a času. A rozhodně žádné hraní si na panstvo. Tak pražský politik Matěj Stropnický…

celý článek »

První liga

Jágr: Kdybych teď skončil, jsem v pohodě.…

Necítí se zcela fit a v plné síle, přesto stále pokračuje. V přípravě na novou sezonu žene Jaromíra…

celý článek »