Albert Škola vaření: Nejčastější chyby při přípravě smoothie a domácích džusů | Recepty.Blesk.cz

Albert Škola vaření: Nejčastější chyby při přípravě smoothie a domácích džusů

Vyvarujte se chyb při přípravě ovocných a zeleninových drinků
Foto: Albert
03.08.2015 / 06:00

V létě je třeba se řádně osvěžit a také doplnit potřebnou energii. Obojí získáte, když si dopřejete domácí smoothie nebo džus. Ač se na první pohled jejich příprava zdá velmi jednoduchá, přesto lze i v ní natropit spoustu chyb. Pojďme se tedy společně podívat na to, čeho byste se měli vyvarovat, abyste získali ze svého ovoce a zeleniny jen to nejlepší.

Na džus jedině mixér


Opak je pravdou. S mixérem nikdy žádný džus nevykouzlíte. Původní anglické slovo juice znamená šťáva. Na džus budete tím pádem potřebovat odšťavňovač a trochu zručnosti. Tedy pokud nevlastníte automatický odšťavňovač.


Tím jsme si vymezili rozdíl mezi džusem a smoothie. Džus je vymačkaná šťáva z ovoce či zeleniny, kdežto smoothie je výsledek jejich rozmixování. Tam se vám mixér určitě hodit bude.


Čím víc druhů, tím lepší chuť


Tato chyba platí jak u džusů, tak u smoothie. Je hezké, pokud máte rádi téměř všechno ovoce a zeleninu, ale smíchat všechny vaše oblíbené druhy a vytvořit z nich džus nebo smoothie opravdu není dobrý nápad. Váš drink nejen nebude zářit pestrými barvami tak, jak si představujete, ale ani chuť nebude vůbec oslnivá. Naopak může se stát, že vaše dílo bude nepoživatelné. Tento způsob přípravy bych spíše zařadil do kategorie Pejska a Kočičky nebo vaření pana H.


RECEPT: Kiwi-mangové smoothie

Kiwimmangové smoothie

Ve čtvrtek to připravím, v sobotu si pochutnám


Džusy i smoothie byste měli podávat výhradně čerstvé. Tedy odšťavnit nebo namixovat a ihned podávat. Skladování není úplně vhodné. Někdo by mohl namítat, že se s tím nemůže nic stát. Nicméně čerstvě vymačkaná šťáva nebo čerstvě namixované ovoce chutnají mnohem lépe než třídenní ležák z lednice.


Raději si počkejte a přípravu uskutečněte v den konzumace. Rozdíl v chuti je patrný na první doušek. Také se snažte připravit si jen tolik, kolik jste schopni vypít.


Ten banán je skoro nahnilý, mixnu ho do smoothie. Přece ho nevyhodím


Pamatujte, že džusy i smoothie byste měli připravovat výhradně z čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud se vám válí banán v míse na stole téměř týden a už byste ho raději nejedli, nedávejte ho ani do smoothie. Chuť čerstvého ovoce a zeleniny je nenahraditelná. Navíc pokud budete připravovat džus z čerstvého a šťavnatého jablka, určitě vám to půjde lépe než ze scvrklého a oschlého. Raději kupte čerstvé ovoce, i když je vám někdy líto to staré a oschlé vyhodit.


RECEPT: Jahodové smoothie s ovesnými vločkami

Jahodové smoothie s ovesnými vločkami

Šoupnu do mixéru i trochu ledu, ať je to osvěžující


Led do smoothie opravdu nepatří. Pak to můžete nazývat třeba ovocná či zeleninová tříšť. Do smoothie se led zpravidla nepřidává. Samozřejmě jestli to tak máte rádi, nic vám nebrání připravovat si to po svém. Pokud ale chcete mít své smoothie osvěžující i bez ledu, dejte předtím všechny suroviny pro přípravu nejprve vychladit do lednice. Výsledek bude ještě lepší – bez vody.


Měl jsem k obědu smoothie, tak si dám ještě dezert


Ačkoli se na první pohled může zdát, že jste při obědě díky smoothie přijali jen pořádnou dávku vitaminů, realita je trochu jinde. Kromě všech skvělých vitaminů a dalších zdraví prospěšných látek obsahují tyto nápoje velkou dávku kalorií, tuků a cukrů. Možná by bylo lepší po smoothie dezert vynechat.


Taktéž pokud se snažíte o štíhlou postavu, není úplně vhodné z tohoto důvodu pít smoothie každý den například místo oběda. Všechny chyby, kterých byste se měli při přípravě domácích smoothie a džusů vyvarovat, naleznete ZDE.

RECEPT: Ranní smoothie

Ranní smoothie

Diskuse k článku

.

Domácí kečup na 5 způsobů: Už nikdy nebudete chtít jiný

Domácí kečup je mnohem lepší než ten kupovaný. Nejsou v něm žádné konzervanty, ale ani chutí se nedají srovnat. Ten, který si uvaříte doma, totiž opravdu chutná božsky.

Rychlé letní večeře hotové do třiceti minut! Saláty, těstoviny nebo ryby

Komu by se v horku chtělo vařit a trávit u sporáku dlouhé hodiny? Jen málokomu. Přesto jíst musíme, takže vám nabízíme recepty, které jsou hotové do půlhodiny, jsou snadné, a navíc nejsou těžké, takže po obědě můžete klidně

Domácí dresinky do všech salátů: Italský, francouzský i česnekové aioli

Léto a horké dny přejí lehkým jídlům, zejména zeleninovým salátům. Pokud vás už unavuje používat jen jednu jedinou zálivku nebo dresink, vyzkoušejte naše recepty. Některé vás určitě překvapí.

Připravte si tradiční maďarské lečo: Vejce do něj nepatří!

Sezona, ve které máte k dispozici spoustu zralých paprik a rajčat plných slunce, je naprosto ideální k přípravě leča. Jistě znáte klasickou českou verzi, do které se na závěr přidávají vejce. Věděli jste ale, že v pravém

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

České celebrity

Táta by byl spokojený, že jsme to s Heidi…

V neděli to bylo přesně 12 měsíců, kdy se pro muzikanta Adama Pavlíka (42) uzavřel zatím nejtragičtější…

celý článek »

Politika

Textaře Horáčka nazval vekslákem. Policie…

Policie ve středu odpoledne požádala o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci…

celý článek »

Svět

Šokující foto: Z janovského mostu týdny…

Šokující fotografie se objevily na sociálních sítích pouhý den po tragickém zřícení mostu v italském…

celý článek »

Krimi

Dívku (†24) chladnokrevně popravili na oslavě…

Oslava narozenin skončila tragicky v brazilském městě Paloma. Eliana Ferreira Campos (†24), která…

celý článek »