Albert škola vaření: Nejčastější chyby při grilování | Recepty.Blesk.cz

Albert škola vaření: Nejčastější chyby při grilování

Škola vaření Zdeňka Pohlreicha: Nejčastější chyby při grilování aneb grilmástr z nebe nespadl
Foto: Albert
25.06.2015 / 06:00

Grilování je u nás v letních měsících jednou z nejoblíbenějších činností týkajících se jídla. Griluje každý bez rozdílu věku. Spousta lidí je tak natěšena na grilované pochoutky, že ihned při prvním slunečním paprsku rozpaluje gril a nic je nezastaví. My víme, že učený z nebe nespadl, a proto vám v dalším díle Školy vaření přinášíme přehled nejčastějších chyb, na které byste si měli dát pozor.

Špinavý gril utváří atmo


Pokud si myslíte, že by vaši hosté měli vidět, že jste profesionál a že se na vašem grilu opravdu často griluje, přesvědčte je svým umem. Nikoliv zadělaným roštem. Zbytky jídla a tuku nemají na roštu co dělat. Ugrilovanému jídlu to nedodá lepší chuť, natož pak lepší vzhled. Naopak bude to ještě horší a navíc při opětovném spálení těchto zbytků je plamen překvapivě větší, než byste čekali.

Před každým grilováním očistěte rošt nejlépe drátěným kartáčem, kterým lze nečistoty rychle a pohodlně odstranit. Pokud nemáte kartáč, můžete zvolit ještě jeden způsob, který je ale méně ideální. Rozpálíte gril a necháte zbytky z roštu opálit nad plamenem z obou stran. Tím docílíte alespoň částečného odstranění zbytků nečistot.

Recept: Ostrá kuřecí křídla

Ostrá kuřecí křídla

Zapálím a griluju


Nenechte se zmást slovíčkařením. Pokud by výše bylo „rozpálím a griluju“, pak by to bylo správně. Většina lidí dnes nevyužívá klasický způsob rozpalování pomocí zápalek a novin a následného grilování na dřevě. Proto je nutné palivo, nad kterým grilujete, pořádně rozpálit. Zejména používáte-li tekuté a pevné podpalovače. Ty musejí nejdříve kompletně shořet. Stejně tak u dřevěných briket nebo uhlí, které se musí pořádně rozžhavit. Počkat se jistě vyplatí. Nejenže vaše maso nebude ihned připálené, nebudou se zároveň do něho absorbovat výpary z rozpalujícího se uhlí. Navíc na rozžhaveném grilu se griluje mnohem lépe než nad střídavými plameny z rozpalujícího se uhlí.

Recept: Hovězí burgr s ananasem

Hovězí burger s ananasem

Po setmění je to nejlepší


Pokud máte rádi romantiku zapadajícího slunce nebo začínáte s grilováním z jakéhokoliv důvodu až po setmění, nespoléhejte jen na světlo či plamen z grilu. Měli byste mít rovněž k dispozici zahradní osvětlení v podobě lampy, louče nebo klidně také čelovku. Při práci s ohněm se hodí jednak vidět a také mít volné ruce. Jedině tak budete mít vše dobře pod kontrolou.

Maso je ugrilované, jde se jíst!


Právě jste dodělali všechny pochoutky na grilu a chystáte se servírovat. Přátelé u stolu již nedočkavě vyhlížejí své šťavnaté steaky s grilovanými fazolkami, přičemž jeden z nich vám již otevírá vychlazené pivko. Počkat. Vypnuli jste plyn na grilu? Přikryli jste gril pro snížení žáru? Pokud ne, je nejvyšší čas udělat to ihned. Po dobrém jídle a pivku na to s lehkostí zapomenete.

Recept: Grilovaná krkovička v pivní marinádě

Grilovaná krkovička v pivní marinádě

Máme hotovo, jde se uklízet


Nesnažte se zlikvidovat rozžhavený gril bezprostředně po konzumaci veškerého jídla. Žhavé brikety nemají v odpadu co dělat. Je lepší nechat palivo pořádně vychladit, než s ním budete dále manipulovat. Pomoci si můžete jeho uhašením. Přesto je velice vhodné s vyhořelým palivem manipulovat až druhý den ráno. Po jídle si tak můžete vychutnat relax s rodinou a přáteli například u dobrého pití. Všechny tipy na grilování naleznete zde.

Diskuse k článku

.

Nejlepší květákové recepty: Gratinovaný, zapečený nebo karbanátky!

Květák milují nejen ti, kdo nejí maso, ale chutná i dětem. Ať už ho usmažíte jako řízek nebo budete zapékat v troubě se sýrem, nikdy neuděláte chybu. Navíc je to rychlý oběd, který nezabere moc času. A teď v létě není nic

Nejlepší bezmasé tataráky na léto! Připravte si avokádový, lilkový nebo rajčatový!

Pravý tatarák z hovězího masa, který si sami namícháte, je samozřejmě gastronomická bomba. Ovšem pokud chcete teď v létě něco lehčího, po čem vám nebude těžko a nebude hrozit žádná zdravotní komplikace, dopřejte si zeleninové

Řízky 15x jinak: Klasické, kokosové nebo v bylinkové strouhance

Chcete uvařit k nedělnímu obědu něco, co bude jasná tutovka? Pak zvolte řízky. Po nich se pokaždé zapráší. Ať nabídnete rodině klasiku nebo něco originálnějšího, nikdy neuděláte chybu. Kdo by taky odolal takové dobrotě?

Topíte se v třešních? Udělejte z nich kompot nebo likér!

Máte na zahradě spoustu třešní a nevíte, co s nimi? Třešně mají blahodárné účinky na zdraví a mají málo kalorií. Dokážou čistit ledviny, játra a krev. Hodí se i při dietě, takže je můžete jíst až do aleluja. Jen alergici by si

Nejnovější články

BMI kalkulačka

  


Doporučujeme z Recepty.cz

České celebrity

Odhalení na pohřbu Gabriely Vránové (†78):…

Rodina, kolegové a veřejnost se v pátek naposledy rozloučili s Gabrielou Vránovou (†78)! Herečka,…

celý článek »

Krimi

Chlapce (†15) ubodali na narozeninové oslavě!…

Narozeninová párty v Londýně se zvrtla v obrovskou rvačku, při níž byl ubodán patnáctiletý chlapec.…

celý článek »

Krimi

Těhotná přítelkyně zastřelila youtubera…

"Možná selžu, ale chci se buďto proslavit, nebo zemřít," říká Pedro Ruiz (†22) do kamery s…

celý článek »

MS fotbal 2018

Švédové šli do strkanice: Němci po výhře…

Trenér švédských fotbalistů Janne Andersson prožil v sobotu večer asi nejhorší závěr zápasu ve své…

celý článek »